Antara disebut jadi calon Pakatan

Pakatan Rakyat (PR) sudah menyenaraikan semua calon Pilihan Raya Umum ke-13 (PRU13) di seluruh negara, yang merangkumi muka baru dan lama.

PRU13

PRU13

Ramai daripada mereka, terutama pemimpin-pemimpin PR, diwakili PKR, Pas dan DAP, nampaknya dipilih mengekalkan kubu kuat masing-masing.

Difahamkan senarai itu sudah siap untuk diumumkan sehari dua ini.

Antara yang disebut ialah:-

Senarai calon PKR

Gombak – Azmin Ali
Batu – Tian Chua
Sembrong – Onn Abu Bakar
Johor Bharu – Jen (B) Md Hashim Hussein
Pasir Gudang – Let Jen (B) Abdul Ghafir Abdul Hamid
Selayang – William Leong
Kuala Kedah – Dr Azman Ismail
Kuantan – Fuziah Salleh
Padang Serai – N Surendran
Bagan Serai – Dr Mohd Nor Manutty
Pasir Salak – Mustafa Kamil Ayup
Gopeng – Dr Lee Boon Chye
Kulim-Bandar Baharu – Datuk Saifuddin Nasution Ismail
Sungai Petani – Johari Abdul
Ampang – Zuraida Kamarudin
Sabak Bernam – Dr Abdul Aziz Bari
Lembah Pantai – Nurul Izzah Anwar
Pandan – Rafizi Ramli
Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin
Batang Lupar – Zulkifli Abang Engkeh
Saratok – Ali Biju
Hulu Rajang – Abun Sui Anyit
Baram – Roland Engan
Limbang – Baru Bian
Nibong Tebal – Dr Mansor Othman
Wangsa Maju – Dr Tan Kee Kwong
Setiawangsa – Ibrahim Yaacob
Segamat atau Kulai – Dr Chua Jui Meng
Batu Pahat – Datuk Idris Jauzi
Alor Setar – Gooi Hsio Leung
Bandar Tun Razak – Tan Sri Khalid Ibrahim
Tebrau – Steven Chong Siow
Muar – Mohd Hizwan Ahmad

Senarai calon DAP

Gelang Patah – Lim Kit Siang
Bukit Gelugor – Karpal Singh
Serdang – Teo Nie Ching
Beruas – Ngeh Koo Ham
Kluang – Liew Chin Tong
Ipoh Timur – Thomas Su
Ipoh Barat – Wong Kah Woh
Batu Gajah – V Sivakumar
Bentong – Wong Tuck
Seputeh – Teresa Kok
Puchong – Gobind Singh Deo
Raub – Datuk Ariff Sabri
Cheras – Tan Kok Wai
Bukit Bintang – Fong Kui Lun
Segambut – Lim Lip Eng
Kepong – Dr Tan Seng Giaw
Bukit Mertajam – Chong Eng
Batu Kawan – Dr P. Ramasamy

Senarai calon Pas

Marang – Datuk Seri Abdul Hadi Awang
Arau – Datuk Haron Din
Shah Alam – Khalid Samad
Kota Raja – Dr Siti Mariah Mahmud
Pulai – Salahuddin Ayub
Padang Terap – Mohd Nasir Zakaria
Pendang – Mohamad Sabu
Kuala Nerus – Ust Dr Khairuddin At-takiri
Rantau Panjang – Siti Zailah Mohd Yusof
Tumpat – Datuk Kamarudin Jaffar
Kuala Krai – Dr Mohd Hatta Ramli
Parit Buntar – Datuk Mujahid Yusof Rawa
Baling – Brig Jen (B) Dato Najmi Ahmad
Titiwangsa – Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi
Temerloh – Nasrudin Hassan Tantawi
Kuala Selangor – Dr Dzulkefly Ahmad

Komen

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.